خصوصیات مربی بدنسازی خوب

برای گرفتن بهترین نتایج از آموزش بدنسازی و آموزش پیشرفته فیتنس به فاکتور‌های مختلفی نیاز دارید. یکی از مهم‌ترین این موارد داشتن یک مربی بدنسازی خوب، بادانش و باتجربه است. چنین مربی می‌تواند شما را در بهترین مسیر قرار دهد و بدون هیچ آسیبی به بدنتان شما را به فرم ایده آل خود برساند. اما فاکتور‌های مختلفی برای انتخاب یک مربی بدنسازی وجود دارد که در این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

باید کاملا با تجربه باشد

مربی‌های بدنسازی باید با توجه به دانش و مهارت خود برنامه‌های غذایی و برنامه‌های تمرینی متنوع و مختلفی را برای ورزشکاران درنظر می‌‌گیرند. به دلیل این که استایل و فرم بدن افراد با یکدیگر فرق می‌کند، این که از چه برنامه استفاده کنند، بسیار مهم و بااهمیت است. مربی بدنسازی برای اینکه یک برنامه خوب و ایده‌آل را برای هر فرد تنظیم کند، به آزمون و خطا نیاز دارد. اما مربیان با تجربه این آزمون و خطا‌ها را گذرانده‌اند و به همین دلیل بهترین برنامه‌ها به افراد پینشنهاد می‌دهند. از این رو برای آموزش بدنسازی و آموزش پیشرفته فیتنس باید یک مربی بدنسازی خوب و باتجربه داشته باشید. بدین ترتیب می‌توانید در زمان کمتری به هدف اصلی خود که تناسب اندام است، برسید.

مربی بدنسازی باید با انرژی باشد و این انرژی را منتقل کند

نداشتن شوق و انگیزه پس از مدتی افراد را از رفتن به باشگاه‌ها و انجام تمرینات سنگین و پر فشار دور می‌کند و فرد پس از مدتی با دلسردی برای همیشه باشگاه را ترک می‌کند. به طور کلی داشتن انرژی و انگیزه جزو مهم‌ترین فاکتور‌هایی است که برای انجام تمرینات به آن نیاز دارید. یک مربی بدنسازی ماهر و باتجربه کاملا به این موضوع واقف است و از این رو برای افزایش انرژی ورزشکاران تمام تلاش خود را می‌کند. اگر می‌خواهید از آموزش فیتنس به آن چه که در ذهن دارید، برسید، بیش از هرچیزی نیاز به شور و اشتیاق و انگیزه داشته و به همین دلیل باید از مربی‌ای استفاده کنید، که این حس را به بهترین شکل ممکن به شما منتقل کند. حتی اگر آموزش بدنسازی در منزل را در پیش گرفته‌اید با داشتن یک مربی که از راه دور به شما انگیزه بدهد، یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای ساخت یک بدن خوب و ایده آل را دارید.

مربی خوب، شیوه درست زدن حرکات را با صبر و حوصله به شما آموزش می‌دهد

بسیاری از افراد در باشگاه‌های ورزشی تمام انرژی خود را می‌گذارند و از انجام تمرینات سخت و پرفشار هیچ هراسی نداشته و آن‌ها را به طور پیوسته انجام می‌دهند. اما متاسفانه پس از مدتی هیچ نشانه‌ای از تغییر در بدن خود احساس نمی‌کنند. یکی از دلایلی که سبب این موضوع می‌شود، انجام نادرست تمرینات است. از این رو در اینگونه مواقع داشتن یک مربی خوب و کاربلد بسیار اهمیت پیدا می‌کند. اما برخی از مربی‌ها یک بار حرکت صحیح را آموزش می‌دهند، و دیگر این که فرد حرکت را درست می‌زند یا خیر برای او اهمیت زیادی ندارد و در اصطلاح  دل نمی‌سوزاند. یک مربی موفق در بیزینس با صبر و حوصله تمام حرکات شما را زیر نظر  گرفته و در صورت یک اشتباه کوچک آن را به شما متذکر می‌شود.

از برنامه‌های غذایی پرخطر استفاده نمی‌کند

بدن به ویتامین‌ها و پروتین‌های مختلف نیاز دارد و باید در طول روز مواد مغذی به بدن برسد. حال در برخی از برنامه‌ها که معمولا مربی بدنسازی برای کاهش وزن از آن‌ها استفاده می‌کند به بسیاری از موارد مهم توجه نشده و از این رو فرد پس از مدتی با عوارض مختلفی روبه‌رو می‌شود. همچنین برخی از مربی‌ها به دلیل علم کم در زمینه‌ی تنظیم رژیم غذایی از دارو‌ و مکمل‌های مضر برای بدن استفاده کرده و مشکلات و آسیب‌های مختلفی را به بدن وارد می‌کنند. از این رو داشتن یک مربی خوب برای تنظیم رژیم غذایی در آموزش فینس و آموزش پیشرفته فیتنس از دیگر موارد مهمی است که باید در هنگام انتخاب یک مربی خوب به آن توجه کنید. حتی اگر برای تناسب اندام آموزش بدنسازی در منزل را انجام می‌دهید، به یک برنامه غذایی خوب و مناسب نیاز دارید. همچنین به این موضوع توجه کنید که داشتن یک رژیم غذایی مناسب از داشتن یک برنامه تمرینی بسیار اهمیت بیشتری دارد.

مربی بدنسازی خوب، خوش قول است

برنامه زمانی منظم و منسجم سبب می‌شود که فرد پس از مدتی ورزش کردن دل زده نشود. مربیان بدن سازی که شاگردان خود را در الویت برنامه‌های روزمره خود قرار نمی‌دهند سبب معطلی آن‌ها در باشگاه شده و وقت زیادی را از آن‌ها می‌گیرند، همچنین این امکان وجود دارد که یک روز تمرینی را به طور کامل کنسل کند و این موضوع می‌تواند بدن ورزشکار را پس از مدتی از فرم بیندازد. به همین دلیل برای آموزش بدنسازی باید از مربی‌ای استفاده کنید که برنامه زمانی مشخصی را در اختیارتان قرار دهد تا علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت شما، بدنتان به یک باز‌ه‌ زمانی مشخص عادت داده شود. با این رویکرد بدنتان در مدت زمان کوتاهی به بهترین نتایج دست پیدا می‌کند.

بهره مندی از مدارک معتبر آموزشی

هر چقدر هم که یک مربی با تجربه و با دانش باشد، باز هم برای آن که به علم و مهارت او اعتماد کرد، باید دارای یک مدرک معتبر در زمینه‌ی آموزشی باشد. بسیاری از نکاتی که مربیان بدنسای به شاگردان خود انتقال می‌دهند، از تجربه‌ای است که پس از سال‌ها وقت گذاشتن در باشگاه‌های بدنسازی به آن رسیده‌اند، اما اگر این تجربه در کنار علم و دانش نباشد، در برخی از مواقع می‌تواند فرد را با مشکلات مختلفی روبه‌رو کند. به همین دلیل توصیه می‌شود برای آموزش فیتنس و آموزش بدنسازی از مربیانی استفاده کنید که علم و دانش کافی را داشته باشند؛ که یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند میزان علم و آگاهی یک مربی را مشخص کند، مدارک معتبر مختلفی است که او در سال‌های مختلف آن‌ها را به دست آورده است.

مربی بدنسازی باید فیزیک بدنی خوبی داشته باشد

برخی از مربیان را در باشگاه بدنسازی مشاهده می‌کنیم که به دلیل فیزیک بدنی نامناسب، باورمان نمی‌شود که او مربی خوبی است. استفاده از چنین مربی‌هایی سبب می‌شود تا هیچگاه به نظرات و راهکار‌های او از ته دل ایمان نداشته باشید. از این رو به طور کلی از این فرد انگیزه نمی‌گیرد و تمرینات شما به خوبی پیش نمی‌رود. اما مربیان خوش اندام و خوش استایل خود به تنهایی یک عامل انگیزه هستند و فرد تمام تلاش خود را می‌کند که بدن و استایلش را به بدن مربی نزدیک و نزدیک‌تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.