تلقین کردن در چاقی تاثیر داره ؟

ارتباط تلقین و چاقی

راه های مختلفی برای تغییر باور ذهنی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به تناسب اندام برسید. اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که از رژیم غذایی و تمرینات ورزشی خود نتیجه نمی‌گیرید و وزنتان کم نمی‌شود به جای جر و بحث کردن با مربی بدنسازی و ایراد گرفتن از آموزش فیتنس او این مقاله را بخوانید.

برای لاغر شدن قدرت ذهن خود را دست کم نگیرید

این که ذهن انسان بسیار قدرتمند است و به هر چه که بخواهد می رسد برکسی پوشیده نیست و همه‌ی افراد می‌دانند که به هر چه تصور کنند به راحتی دست پیدا خواهند کرد. اما باید گفت که از نظر بیولوژی ذهن انسان به طور کلی به محرک‌های منفی واکنش بیشتری نشان می‌دهد و آن‌ها را زودتر جذب می‌کند. به همین دلیل تلقین کردن یکی از کار‌هایی است که افراد برای رسیدن به نتایج بهتر به آن‌ نیاز دارند و مربی بدنسازی با آموزش فیتنس و آموزش بدنسازی درست و اصولی می‌تواند فرد را در این موضوع بسیار کمک کند.

آموز فیتنس در سایت مهدی شرافت

به طور کلی همه‌ی افراد می‌توانند به آن چه در ذهن خود دارند برسند اما قبل از آن به چیزی بسیار مهم نیاز داشته و آن هم ایمان به خود است. افراد برای لاغر شدن باید برای تغییر باور خود وقت بگذارند و ایمان به خود را به مرور زمان افزایش دهند. برای این کار، راهی سختی پیش روی شما نیست و فقط باید روزی نیم ساعت ذهن خود را از افکار منفی به دور کنید و با فکر به اهداف مثبت در سریع‌ترین زمان ممکن به اهداف خود برسید. به عنوان مثال برخی از افراد می‌خواهند آموزش بدنسازی در منزل را شروع کنند، اما باورشان این است که آموزش بدنسازی اگر در باشگاه‌های ورزشی و زیر نظر مربی نباشد، فایده‌ای ندارد. این طرز تفکر باعث می‌شود تا فرد دیگر تمرینات در خانه را انجام ندهد و روز به روز از رسیدن به اهداف خود دور‌تر شود. این فرد در ابتدا باید به این باور برسدکه با بدنسازی درمنزل نیز می‌شود بدن خوب و ایده آلی را ساخت و سپس به دنبال انجام تمرینات مختلف برود.

لاغری را به وسیله‌ی نیروی ذهن دو روش مختلف دارد

برای آن که نیروی ذهن خود را به افکار مثبت سوق دهید، به مدیتیشن تمرکز و تفکر در کنار هم نیاز دارید. هر کدام  از این موارد می‌تواند افکار مثبت ذهن شما را تقویت کنند و تاثیرات و مزیت‌ها مختلفی را در پی داشته باشند. در ادامه با هر کدام از آن‌ها بیش از پیش آشنا می‌شویم.

مدیتیشن تمرکز: اولین راهی که برای لاغری با نیروی ذهن در آموزش فیتنس با آن سر وکار دارید، مدیتیشن تمرکز است. در این روش فرد بر روی یک موضوع خاص تمرکز کرده و آرامش درونی و انرژی‌های درونی خود را افزایش می‌دهد؛ سپس فرد احساس خوبی نسبت به خود گرفته و لاغری و تناسب اندام را جدی‌تر از قبل ادامه می‌دهد.

مدیتیشن تفکر: روش مدیتیشن تفکر به این شیوه است که فرد به آن چه در ذهن دارد و می‌خواهد به آن برسد فکر می‌کند و در ذهن خود افکار مثبت و تاثیراتی که در آینده بر روی بدن خود مشاهده خواهد کرد را شکل می‌دهد. این موضوع انگیزه فرد را برای انجام تمرینات پرفشار و رژیم‌های غذایی آماده می‌کند. البته باید گفت که مربی بدنسازی در شکل گیری چنین تفکراتی در ذهن افراد بسیار تاثیر گذار است و می‌تواند با دادن انگیزه و شوق به فرد او را برای رسیدن به اندامی ایده آل کمک کند.

شاید ذهنتان سبب شده تا بدن شما به چاقی عادت کند

به طور کلی این که به افکار منفی و یا مثبت فکر می‌کنید، برای ذهن فرقی نمی‌کند و به تنها چیزی که توجه می‌کند، چیزی است که به انجامش عادت‌ کرده‌اید. همه ما در اطراف خود با آدم‌هایی روبه‌رو هستیم که تمرینات آموزش بدنسازی و آموزش پیشرفته فیتنس را با جدیت کامل دنبال می‌کنند، اما هیچگاه به نتایج دلخواه خود نمی‌رسند. همچنین برخی دیگر با آن که رژیم غذایی اصولی را در پیش گرفته‌اند اما پس از ترک رژیم سریعا به وزن گذشته‌ی خود برمی‌گردند. همه‌‌ی این مشکلات که برای افراد در هنگام یا بعد از رژیم به وجود می‌آید به باور ذهنی آن‌ها مرتبط می‌شود. ذهن برخی از افراد به چاق شدن عادت کرده و از این رو کار‌هایی را مرتبا انجام می‌دهد که منجر به افزایش وزن فرد شود.

اما اگر لاغر شدن را یاد بگیرید و به خود ایمان داشته باشید، به همان سرعتی که چاق شده‌اید لاغر می‌شوید و برای همیشه لاغر می‌مانید. هنگامی که به لاغر شدن باور داشته باشید، ذهن نیز به مرور زمان عاداتی که درونش شکل گرفته را تغییر می‌دهد و تمام تلاش خود را می‌کند که شما را به اندام ایده آل خود برسید.

 اگر میخای مربی خودت باشی مینی دوره فیتنس رایگان مهدی شرافت رو حتما ببین . 

لاغری و ذهن

با نیروی ذهن از ورزش کردن خسته نمی‌شوید

هنگامی که رژیم غذایی را شروع می‌کنید، معمولا غذای کمتری میل می‌کنید و دست ار خوردن بسیاری از خوراکی‌های خوشمز می‌کشید و در زمان و وقت مشخص شده‌ای خوراکی‌های که معمولا باب میلتان نیست را می‌خورید. تمام این موارد و سایر کار‌هایی که در هنگام رژیم گرفتن مربی بدنسازی به شما پیشنهاد می‌دهد، پس از مدتی خسته کننده می‌شود و دیگر نمی‌توانید به مانند گذشته انگیره‌ی خود را حفظ کنید.

اما در شیوه رژیم با نیروی ذهن می‌توانید ناخودآگاه خود را تغییر دهید و در این صورت دیگر رژیم گرفتن برای شما کاری سخت نخواهد بود و از آن خسته نمی‌شوید. به راحتی می‌توانید با یک رژیم اصولی و منطقی و انجام تمرینات ورزشی به اندام ایده آل خود برسید. حتی برای این موضوع می‌توانید از آموزش بدنسازی در منزل نیز استفاده کنید.   

راه‌هایی مناسب برای تغییر باور‌های ذهنی برای لاغر شدن

موارد زیر از جمله بهترین راه‌هایی است که می‌توانید برای تغییر باور‌های ذهنی برای لاغر شدن به آن‌ها توجه کنید.

  1. اهداف خود را کوچک کوچک کنید تا رسیدن به هر کدام از آن‌ها آسان باشد.
  2. اگر در هنگام رژیم مرتبا خود را وزن می‌کنید، این عادت را کنار بگذارید و به خود ایمان داشته باشید.
  3. از افرادی که به شما انرژی منفی می‌دهند و کاهش وزن شما را محال می‌دانند، دوری کنید.
  4. فواید و مزیت‌هایی که پس از لاغری به آن‌ها می‌رسید را در ذهن مرور کنید. به عنوان مثال می‌توانید آن لباسی را که بسیار دوست دارید را مجدد بپوشید.
  5. با خود با جملات مثبت صحبت کنید و آینده خود پس از لاغری را در ذهنتان تصویر سازی کنید.
  6. عکسی از خود بگیرید و در کنار عکسی که در گذشته در آن خوش اندام بودید بذارید و تمام تلاش خود را کنید به این عکس شبیه شوید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.