رژیم لاغری

با ما باشید تا باهم در مورد بهترین رژیم لاغری بیشتر بدانیم

 

در دنیای امروز، ملاک های زیبایی بسیار متفاوت از زمان های گذشته شده است. امروزه، همه در تلاش برای لاغر شدن و در نتیجه زیبا شدن هستند. چرا که زیبایی در دنیای امروز با کمر و فرم بدن باریک تعریف میشود. توده های چربی نماد بد فرم بودن اندام است.

برای رسیدن به اندام مناسب راه های متفاوتی وجود دارد که همه ی آن ها در کنار یکدیگر پاسخگو هستند. ورزش های با وزنه و هوازی بعلاوه رژیم های متناسب از راه هایی هستند که لازم است در کنار یکدیگر انجام شوند تا نتیجه بخش باشند. علاوه بر زیبایی، کم کردن وزن به سلامتی قلب هم کمک میکند و احتمال اینکه در آینده دچار دیابت شوید را کم میکند. همچنین مشکلات احتمالی کمر و زانو را نیز کم میکند.

آموزش فیتنس با مهدی شرافت

بسیاری از افراد گمان می‌کنند که برای لاغر شدن باید تا میتوانند گرسنگی بکشند. یا اینکه شب ها شام نخورند. در صورتی که تحمل گرسنگی برای بدن مضر است. خصوصا حذف وعده ی شام! با شام نخوردن شما به شدت به خودتان آسیب میزنید و بدنتان را مجبور میکنید که به نوعی از خود تغذیه کند تا بتواند جبران گرسنگی و نرسیدن مواد مغذی را بکند. در نتیجه شما بسیار زود تر از چیزی که فکرش را می‌کنید دچار پیری می‌شوید. یعنی به پیری زودرس دچار خواهید شد. این دقیقا عکس چیزی است که شما میخواهید! صورت و بدنی دفرم چیزی نیست که برای آن تا این اندازه گرسنگی کشیدید.

یکی دیگر از اشتباهات رایج در رژیم، حذف صبحانه است. در حالی که بعضی مطالعات نشان میدهد که صبحانه نخوردن حتی موجب چاقی هم خواهد شد. با رژیم های غذایی نادرست و در نتیجه ایجاد احساس ضعف و گرسنگی به زودی از رژیم خود خسته خواهید شد و دست از رژیم خود خواهید برداشت. تمام این ها باعث میشود که به پیروی از یک رژیم خوب و سالم تن ندهید.

اما باید بدانید که اگر اصول یک رژیم سالم و مقوی را بدانید نه تنها خسته نخواهید شد بلکه با اشتیاق بیشتری آن را ادامه خواهید داد و دیگران را نیز به آن تشویق و راغب خواهید کرد. رژیم هایی که در آن کربوهیدرات ها بسیار کم است اما تمام مواد مغذی و مورد نیاز بدن را تامین می کند و کالری آن نیز بسیار کم است، در روند لاغر شدن به شدت موثر است.

با ما باشید تا به شما آموزش دهیم که چگونه رژیمی سالم و راحت داشته باشید. پیشنهاد ما به شما به صورت کلی این است که:

  1. سعی کنید پرخوری را کنار بگذارید.
  2. برای سلامت متابولیک خود برنامه بریزید

 

در سه گام راحت و سریع وزن کم کنید

۱٫    کاهش دادن کربوهیدرات های تصفیه شده

 

مصرف حداقلی قند و نشاسته یا کربوهیدرات در لاغر شدن بسیار موثر است. برای این منظور برنامه ی کربوهیدرات دار خود را با غلات جایگزین کنید. نکته ی جالب این است که این عمل موجب میشود شما کمتر گرسنه شوید. طبیعی است که وقتی کمتر غذا میخورید کالری کمتری به بدن خود میرسانید.

دوره ی فیتنس را با مهدی شرافت تجربه کنید

برنامه تمرینی بدنسازی

بدن برای فعالیت، به چربی سوزی نیاز دارد. زمانی که شما کربوهیدرات کمی به بدنتان میرسانید، بدن مجبور میشود برای تامین انرژی چربی های ذخیره شده را به جای کربوهیدرات بسوزاند. باز هم تاکید میکنیم که مصرف غلات کامل با کالری کم به جای کربوهیدرات ها یکی از بهترین راه های لاغر شدن است. این شیوه به ویژه برای افراد مسن پیشنهاد میشود که تاثیر گذاری آن بسیار زیاد است. رعایت این رژیم هم ممکن است در ابتدا سخت باشد و استمرار طولانی مدت در آن احتمال دارد نتیجه ی کار شما را تا حدودی منفی کند و شما دچار رژیم نادرست یویو شده باشید. به رژیمی که در آن دوباره کاری می‌شود رژیم یویو گویند. یعنی شما رژیمی را میگیرید، بعد بخاطر اضافه کردن دوباره ی وزن، مجبور میشوید دوباره آن رژیم را بگیرید. در برنامه ای که برای فرم بدنتان میریزید، این نکته را مورد توجه قرار دهید که اگر زیاد دچار لاغری و چاقی میشوید، یعنی مدام در لوپ چاق و لاغر شدن هستید، آسیبی که با آن روبه رو هستید بسیار بیشتر از آسیبی است که از چاقی ثابت به خود میزنید.

رژیم لاغری
آموزش بدنسازی با مهدی شرافت

پس حتما برای نوشتن برنامه ی غذاییتان با یک متخصص مشورت کنید. انتخاب رژیمی که بر اساس کالری کم نوشته شده باشد در طولانی مدت موثرتر و راحت تر است. توجه کنید که کم کردن کالری باید به تدریج و به آرامی انجام شود. چرا که اگر به یکباره این کار را انجام بدهید متاسفانه بدن برای بقای خود شروع به عضله سوزی میکند. علاوه بر ریتم کند کاهش کالری، ورزش کردن را هم به رژیمتان اضافه کنید.

 

۲٫    استفاده از پروتئین دومین راه موثر لاغر شدن

 

گنجاندن پروتئین در رژیمتان به شدت ضروری است. طی تحقیقات به عمل آمده، پروتئین هم اشتیاق به خوردن را کاهش میدهد و هم برای سلامتی قلب بسیار مفید است. با خوردن پروتئین، بیش از نیمی از فکرهای وسواسی خود را از بین ببرید. غذا خوردن هم یک اتفاق ذهنی است. یعنی ممکن است شما خیلی نیاز به غذا خوردن نداشته باشید اما ذهن شما به دلایل بسیاری که یکی از آن ها افسردگی است، احساس گرسنه بودن و میل شدید به غذا خوردن به شما می دهد. پروتئین باعث می‌شود روی ذهن خود کنترل بیشتری داشته باشید.

دورهی آموزش حرفه ای بدنسازی را با مهدی شرافت تجربه کنید.

پروتئین طبیعی، در گوشت گاو و بره ، ماهی قزل آلا، تخم مرغ و حبوبات وجود دارد. با خوردن منظم این منابع، پروتئین لازم خود را تامین کنید. اگر در طول رژیمتان دچار احساس گرسنگی شدید بلافاصله به دنبال غذا خوردن نروید.

در صورت احساس گرسنگی کاذب ما دو پیشنهاد به شما داریم:

  1. آب بخورید. بسیاری از اوقات حس کاذب گرسنگی در ما به دلیل کم شدن آب بدن است. معمولا بعد از خوردن یک لیوان آب این احساس برطرف میشود.
  2. کشک محلی و سالم تهیه کنید. به جای تنقلات و خصوصا در زمان گرسنگی میل کنید و به کارهای روزمره تان برسید.
آموزش بدنسازی با مهدی شرافت

در رژیم خود، حتما سبزی های سبزبرگ را جای دهید. این کار، عادت زیاد خوردن شما را هم پوشش میدهد علاوه بر فوایدی که برای رژیمتان دارد. هر میزان که می خواهید، می‌توانید این خوراکی را مصرف کنید. یعنی هم پرخوری کرده اید، هم کالری کمی وارد بدنتان شده است. سبزی‌هایی از جمله: گل کلم، کلم بروکلی، اسفناج و غیره در همین دسته هستند.

جالب است بدانید گنجاندن کدو و بادمجان هم به این هدف کمک خواهد کرد. چرا که هم به سیر شدنتان کمک میکنند و هم میزان کالری آن کم است.

۳٫    چربی های سالم را از رژیم خود حذف نکنید

 

از اینکه چربی های سالم را در رژیم خود قرار بدهید هراس نداشته باشید. زیرا بدن شما به این چربی ها نیاز دارد. روغن زیتون میتواند جزو بهترین روغن هایی باشد که در رژیمتان قرار میدهید. از بقیه ی روغن ها مثل روغن نارگیل و کره، بخاطر داشتن چربی های اشباع شده باید به میزان کمتری استفاده کنید.

برای محاسبه ی میزان کالری مواد مصرفیتان میتوانید از یک ماشین حساب آنلاین استفاده کنید. با وارد کردن اطلاعاتی مانند قد، وزن، جنسیت و میزان فعالیتتان کالری مورد نیازتان در روز را به دست بیاورید. همچنین وزن خود را اندازه کنید و با روزهای دیگر مقایسه کنید تا متوجه شوید که در طول رژیمتان لاغر شده اید یا نه. اپلیکیشن های گوناگونی برای این کار وجود دارند. با کمی جستجو آنها را بیابید و از آن ها بهره مند شوید.

دورهی بدنسازی در منزل را با مهدی شرافت تجربه کنید

 

برای رژیم خود خلاقیت و ایده داشته باشید
آموزش بدنسازی با مهدی شرافت

حتما با من موافقید که اگر رژیمتان دارای شکل و رنگ دلپذیری باشد تمایل به ادامه دادن آن در شما بیشتر است. به همین منظور می توانید از سایت های ایده پرداز یا فیلم های آموزشی کمک بگیرید. یا خودتان در حین پخت، با دسترس داشتن مواد مغذی و کم کالری، در ترکیب آن ها خلاقیت به خرج دهید. تجربه کنید و با آفرینش لحظات شاد و خلاقانه، از رژیم خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.