افراد چاق نیاز به مکمل دارند ؟

چاقی و مکمل

هنگامی که افراد چاق می‌خواهند وزن خود را کاهش دهند، همه‌ی افراد خود را در جایگاه یک مربی بدنسازی می‌بیند و نظرات مختلفی را در اختیار وی قرار می‌دهند. برخی بر این باورند که باید کم‌تر غذا بخورید و از وررش‌های ساده برای کاهش وزن استفاده کنید. اما برخی دیگر باورشان این است که باید سخت تلاش‌ کرده و سخت‌ترین تمرینات را در باشگاه بدن‌سازی انجام دهید؛ و در طول روز تا جایی که امکان دارد، خود را گشنه نگه دارید.

وجود این دو باور غلط امکان بی راهه رفتن افراد برای کاهش وزن را افزایش می‌دهد. رژیم گرفتن و کاهش وزن نه کار راحت و نه کار بسیار سختی است به شرط آن که سبک زندگی خود را تغییر دهید. آموزش فیتنس یا حتی آموزش بدنسازی در منزل از جمله گام‌هایی است که می‌تواند شما را یک قدم به هدفتان که لاغری است برساند.

مهدی شرافت مربی بدنسازی بسیاری از افراد چاق بوده است که آن‌ها هیچ امیدی به کاهش وزن خود نداشته‌اند اما باید گفت که اگر بدنسازی با قهرمان جهان را تجربه کنید، علاوه بر قرارگیری در راه درست، انگیزه شما نیز برای کاهش وزن نیز افزایش پیدا می‌کند.

افراد چاق و مکمل

چرا باید افراد چاق از مکمل‌ها استفاده کنند؟

معمولا افراد چاق در هنگام شروع بدنسازی، با مشکلات مختلفی از جمله درد عضلات روبه‌رو می‌‌شوند و همچنین به دلیل وزن بالا سریعا خسته شده و نمی‌توانند تمرینات خود را به اتمام برساند. این موضوع سوخت و ساز را کاهش داده و از این رو فرد کالری کمتری را می‌سوزاند و دیرتر وزنش کم می‌شود. معمولا همه‌ی افراد در ماه‌های ابتدایی تمرین خود، علاقه دارند که تغییرات زیادی روی بدن آن‌ها اتفاق بیوفتد. اما افراد چاق به دلیل پشت سر گذاشتن تمرینات کم فشار، دیرتر لاغر می‌شوند و احتمال آن که ورزش را کنار بگذارند وجود دارد.

اما بهترین راهکار برای حل این مشکل چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت که مکمل‌ها یکی از بهترین روش‌ها و راهکار‌ها برای رشد عضلات است و با استفاده از آن‌ها می‌توان سریع‌تر به خواسته خود که تناسب اندام است، رسید. از دیگر فواید مکمل‌ها می‌توان به افزایش دادن انرژی اشاره کرد و از این رو فرد می‌تواند زمان بیشتری را تمرین کرده و یا فشار تمرینات خود را افزایش دهد به نوعی که انگار دارد بدنسازی با قهرمان جهان را تجربه می‌کند!  گرفتگی و درد عضلات از دیگر مشکلات افراد در هنگام بدن سازی است که با استفاده از مکمل‌ها می‌توان این مشکل را نیز برطرف کرد. با توجه به این توضیحات باید گفت که افراد چاق پس از پشتکار و انگیزه به بیشترین چیزی که نیاز دارند، استفاده از مکمل‌های مختلف است. به طور خلاصه‌تر مصرف مکمل برای افراد چاق مزیت‌های زیر را به دنبال دارد.

  • رشد سریع‌تر عضلات
  • کاهش فشار تمرینات
  • کاهش زمان ریکاوری
  • کاهش گرفتگی و درد عضلات

بهترین مکمل‌ها برای افراد چاق

مکمل‌ها در مدل‌ها و با برند‌های مختلفی در بازار وجود دارند و از این رو برای آن که بهترین آن‌ها را خریداری کنید، نیاز به مربی بدنساز بادانش و باتجربه دارید. اگر افرادی مانند مهدی شرافت مربی بدنسازی شما باشند به طور قطع می‌توانند مکمل‌‌هایی را به شما معرفی کنند تا زود به وزن ایده آل خود برسید. اما به طور کلی مکمل‌هایی که برای لاغری مورد استفاده قرار می‌گیرند را در ادامه معرفی می‌کنیم.

اولین گزینه برای افراد چاق استفاده از مکمل‌های پروتین دار است

بهترین مکملی که برای لاغری به آن نیاز دارید، مکملی است که حاوی مقدار زیادی پروتین باشد. میزان پروتین را باید با توجه به زمان تمرین در باشگاه‌های بدنسازی مشخص کرد. همانطور که می‌دانید خوردن مکمل بدون ورزش هیچ فایده و ارزشی ندارد از این رو آموزش فیتنس و آموزش بدنسازی در منزل را کاملا جدی بگیرید. حال در کنار ورزش می‌توانید از مکمل‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم نیز استفاده کنید.

پروتین سویا: این پروتین دارای تمام آمینو اسید مهم و ضروری برای بدن است که سرعت جذب متوسطی دارد. سرعت جذب آن کمی بیشتر از کازئین و کمتر از پروتین وی است. به طور کلی سویا تاثیر مثبتی بر روی سلامت قلب و عروق دارد و می‌تواند جایگزین مناسبی برای افرادی باشد که به شیر و تخم مرغ حساسیت دارند.

پروتین وی: پروتین وی تمام آمینو اسید‌های ضروری بدن را در خود جای داده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بی سی دال ای و لوسینریال اشاره کرد. این پروتین سرعت جذب بسیار بالایی داشته و می‌تواند با افزایش توده عضلانی خالص بدن، چربی را کاهش دهد و سبب لاغری شود.

کراتین: کراتین را می‌توان یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین مکمل‌ها برای کاهش زمان رسیدن به تناسب اندام دانست که تاثیر بسیار زیادی در افزایش عضله و کاهش چربی دارد. چه به افراد چاقی که می‌خواهند وزن خود را کم کنند و چه به افراد لاغر اندامی که به دنبال افزایش وزن خود هستند، این پروتین را پیشنهاد می‌دهیم. اما در صورتی که به طور منظم ورزش نمی‌کنید به هیچ عنوان این مکمل را در وعده‌های غذایی خود قرار ندهید چرا که ضررش بیش از فواید آن است. از این رو اگر دوره آموزش فیتنس را می‌گذارنید و یا آموزش بدنسازی در منزل را دنبال می‌کنید این مکمل می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

بهترین زمان مصرف پروتین برای افراد چاق

مکمل های مختلفی را افراد چاق می‌توانند برای لاغری مورد استفاده قرار دهند اما به طور کلی پروتین وی و پروتین کازئین بهترین موارد برای چربی سوزی افراد چاق هستند که در این بخش بهترین زمان برای مصرف آن ها را بیان می‌کنیم.

همانطور که گفته شد، پروتین وی  به سرعت جذب بدن می‌شود و از آن می‌توان برای عضله سازی و تقویت عضلات استفاده کرد. بهترین زمان استفاده از پروتین وی یک ساعت قبل از تمرین است تا بتوان از مزایای آن در هنگام تمرین بهره مند شد.

اما پروتین کازئین دیرتر از پروتین وی جذب می‌شود و از این رو باید حدود سه الی چهار ساعت قبل از تمرین از آن استفاده کنید، تا همانند پروتین وی موثر باشد.

سخن پایانی

مکمل‌‌ها می‌توانند علاوه بر تاثیر زیاد در کاهش وزن، انرژی و انگیزه‌ی شما را نیز در هنگام تمرین افزایش دهند. اگر مکمل‌ها را زیر نظر مربیان بدنسازی خوب مصرف کرده می‌توانید بهترین نتیجه را در مدت کوتاهی دریافت کنید. مهدی شرافت مربی بدنسازی است که می‌تواند شما را در انتخاب بهترین مکمل و نحوه درست استفاده از آن راهنمایی کند.  وجود یک مربی خوب در هنگام وزنه زدن از دیگر نکاتی است که می‌تواند شما را زودتر به هدفتان برساند. بدنسازی با قهرمان جهان یعنی امثال مهدی شرافت‌ها می‌تواند عاملی برای افزایش انگیزه و انرژی در هنگام وزنه زدن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.